Červen 2015

Změny, změny, změny . . .

18. června 2015 v 15:00 | Tereza
Jsem tu naposled.
Kontroluji skříně a vůbec, každé zákoutí pokoje, abych na něco nezapomněla. Tašky už jsou plné a místnost zeje všeříkající prázdnotou... Ohlédnutí za mnou naposled zavřenými dveřmi činí mé kroky výrazně těžšími a to bez ohledu na to, že to poslední zabouchnutí je něco, co jsem si poslední měsíce nejvíce přála.

Je to místo, které mi dokázalo občas pěkně znepříjemnit život, místo, kde jsem si připadala cizí, místo, na které se mi zpočátku ani trochu nechtělo, místo, kde jsem své první dny probrečela a chtěla pryč, je to ale také místo, kde se zrodil nový začátek, místo krásných vzpomínek, místo, kde se znovu probudila stará láska, místo, díky kterému mám po boku svojí spřízněnou duši, což je skutečnost, jež dala mému životu nový smysl.

Neklidně se převaluji, přemýšlím. Kolik je asi hodin? Ve tmě tápu rukou po manželské posteli, kde budu ode dneška usínat už každý každičký den... Zjištění, že je pět ráno a já nespím, stále nad něčím hloubám a hlavou si nechávám proplouvat slova budoucího článku, se mi vzhledem k mému brzkému vstávání vůbec nelíbí. Otáčím se k příteli, tvrdě spí. Lehám si blíž, tisknu jeho ruku.
Bezpečí, uvolnění, klid. Moji hlavu plní ticho, . .
... Usínám.

Někdo je flexibilní více, někdo méně. Pro ty, kdo méně, je mnohdy velice emocionálně těžké odprostit se i od věcí, které ve svém životě už nechtějí. Je to zvláštní. Ukazuje to na schopnost jedince příjmat život, protože toto JE život - jedny dveře se zavřou, další se otevírají; na nás je naučit se v tom chodit.

,,Není to ten nejsilnější, kdo přežije, ani ten nejinteligentnější, ale ten, kdo se dokáže nejlépe přizpůsobit." Charles Darwin

A o tom to je. Celý život je jen cesta a ta je málokdy rovná. A na nás je naučit se se všemi křižovatkami a klikatými uličkami vyrovnávat. A já ?
Mám se hodně co učit.


... A jak snášíte změny vy ?